The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Beldžiant į dangaus vartus
15907
post-template-default,single,single-post,postid-15907,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Beldžiant į dangaus vartus

Bobas Dylanas – Amerikos muzikos legenda, džiuginanti gerbėjus visame pasaulyje jau daugiau kaip pusę amžiaus. Pirmiausiai išgarsėjęs su muzika, Dylanas vėliau atskleidė ir daugiau savo talentų. Be daugybės muzikos pasaulio apdovanojimų, jis prieš keletą metų buvo įvertintas ir Nobelio literatūros premija. Tačiau šiandien mes ne apie tai. Pasirodo, Bobas Dylanas yra ir viskio entuziastas, savo pomėgį nusprendęs kilstelėti į aukštesnį lygį ir imtis viskio gamybos verslo. Netrukus jis pasauliui pristatys naują viskį – „Heaven’s Door“.

„Ne visada pavyksta rasti įkvėpimą. Kartais įkvėpimas  randa tave pats. Norėjome sukurti amerikietiškų viskių kolekciją, kurioje kiekvienas iš jų pasakoja savo istoriją“. Taip pirmą „Heaven’s Door“ viskio leidimą apibūdina Bobas Dylanas. Ši kolekcija susideda iš trijų viskių: Straight Tennessee Bourbon, Double Barrel Whiskey ir Straight Rye Whiskey. Viskiai pirmiausiai bus išleisti keliose valstijose JAV, o vėliau žadama juos platinti ir kitur.

2019 metais šis projektas jau turės ir savo namus – „Heaven’s Door“ viskio daryklą. Ji įsikurs 140 metų senumo bažnyčioje, kurioje bus įrengta distilerija ir svečių centras.