The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Lentynų naujiena – meskalis
15953
post-template-default,single,single-post,postid-15953,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Lentynų naujiena – meskalis

Tekila yra žinomiausias Meksikos gėrimas, su tuo tikriausiai sutiks visi. Tiek jos vartojimo būdai, tiek gamyba, tiek istorija yra apipinta legendomis, o savą interpretaciją gali papasakoti kiekvienas jos vartotojas.

Ėmę gilintis į tekilą, žmonės labai greit prieina kitą Meksikoje daromą gėrimą – meskalį. Šio gėrimo gamyba yra gerokai liberalesnė, o dėl to jo pasirinkimas ir įvairovė yra didesni. Iš esmės, tekila yra viena iš šio gėrimo rūšių – panašiai kaip konjakas ir brendis Prancūzijoje.

Derrumbes Mezcal

Šį kompanija pristato meskalius iš skirtingų Meksikos regionų. Jie daromi iš skirtingų agavos rūšių, jos džiovinamos skirtingai, taip pat skiriasi jų distiliacija ir fermentacija. Krautuvės lentynose turime sumedžioję tris šio gamintojo leidimus:

Derrumbes Oaxaca. Meskalis iš Centrinio Oaxaca slėnio. Agavos jo gamybai buvo kepamos tradicinėje akmeninėje duobėje, kuri kaitinama juoduoju ąžuolu. Dėl to jo skonyje ir aromate juntamas lengvas dūmiškumas, kurį papildo minerališkumas ir vaisiškumas.

Derrumbes San Luis Potosi. Daromas aukštai virš jūros lygio, iš laukinių Salmiana rūšies agavų. Agavos keptos tradicinėse krosnyse, todėl jame dūmo skonio nėra.

Derrumbes Michoacan. Daromas iš dviejų rūšių agavų. Viena jų suteikia skoniui ir aromatui vaisiškumą, kita gėliškumą. Šiuos dalykus papildo dūmiškumas, kuris atsiranda agavas kepant akmeninėje duobėje.