The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Lietuviškiausias viskio projektas pasaulyje
16018
post-template-default,single,single-post,postid-16018,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
Viskis brandintas lietuviško alaus statinėse

Lietuviškiausias viskio projektas pasaulyje

Praėjusią savaitę „The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams“ turėjome didelę šventę. Čia įvyko oficialus lietuviškiausio viskio pasaulyje pristatymas. Tiksliau tie viskiai yra du ir abu yra brandinti lietuviško „Genys“ alaus statinėse.

Apie viską iš pradžių. Mūsų, Duoklė Angelams meistrų galvose senokai sukosi idėja, sukurti su Lietuva susijusį viskį. Džiugu, kad tai pavyko įgyvendinti suvedus Airijos viskio distileriją „Teeling“ ir alaus bravorą „Genys“ Kaune. Tiek „Teeling“, tiek „Genys“ yra nepriklausomos, craft distilling ir craft brewing kultūrą puoselėjančios kompanijos. Jiems susipažinus pamatėme, kad jie kalba viena kalba ir sena mūsų svajonė netrukus virs realybe.

Prasidedant projektui, į Kauną iš Airijos buvo atsiųsta dešimt viskio statinių, kuriose prieš tai buvo brandintas burbonas, romas ir vėliau airiškas viskis. „Genys“ alaus darykloje šiam projektui buvo išvirta dvi rūšys alaus: „Dark Forest Chocolate Porter“ ir „Catherine The Great Peated Imperial Porter“, kurios buvo supiltos į šias statines brandinimui. Alus prekyboje pasirodė prieš pat „Vilnius Whisky Festival 2018“, kur vyko jo pirmasis pristatymas.

Iškart po alaus išleidimo, statinės buvo išsiųstos atgal į Airiją ir vėl užpildytos viskiu. Jose viskis buvo papildomai laikomas dar pusę metų ir per šį laiką, jis spėjo įgauti įdomių skonių ir aromatų, kuriuos statinėms suteikė jose brandintas alus.

Ir pagaliau, po ilgo laukimo, į Lietuvą atvyko ir patys viskiai. „Teeling Small Batch Collaboration Chocolate Porter“ ir „Teeling Small Batch Collaboration Baltic Porter“. Šie viskiai buvo išleisti labai ribotais tiražais, todėl tik klausimas, kada jų prekyboje nebeliks. Abu viskiai buvo šiltai priimti Lietuvos viskio vartotojų, kas džiugina tiek mus, tiek „Teeling“ ir „Genio“ komandas.

„Teeling Small Batch Collaboration Baltic Porter“ galite rasti tik mūsų krautuvėje ir Lietuvos baruose, „Teeling Small Batch Collaboration Chocolate Porter“ bus kiek labiau prieinamas. Tačiau kadangi bendrai šių viskių kiekis išleistas labai ribotas, jų gali greitai nebelikti.

Teeling ir Genys viskis