The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Viskio menininkų naujienos
16055
post-template-default,single,single-post,postid-16055,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
Compass Box whisky new

Viskio menininkų naujienos

Praėjusių metų gale pasaulį išvydo du nauji Compass Box viskio menininkų leidimai: maišytas salyklinis viskis „Juveniles“ ir, kad būtų įdomiau, legalaus viskio apibrėžimo neatitinkantis, todėl spiritiniu gėrimu pavadintas „Stranger & Stranger“. Abu šie gėrimai jau puošia ir mūsų krautuvės lentynas.

Stranger & Stranger. 99% šio viskio susideda iš 17 – 22 metus brandintų viskių iš Glenlossie, Glen Elgin ir Linkwood salyklinio viskio daryklų. Likęs 1% yra grūdinis viskis iš Girvan distillerijos, brandintas 18 mėnesių eksperimentinėse amerikietiško ąžuolo statinėse. Pasak kūrėjo John Glaser, ši dalis bendram kupažui suteikė daugiau kompleksiškumo, su saldumo ir prieskoniškumo sluoksniais. Pagal škotiško viskio gamybą reglamentuojančius įstatymus, viskis turi būti brandintas mažiausiai 3 metus, kad galėtų būti vadinamas škotišku viskiu. Dėl to, „Stranger & Stranger“ etiketėje (kuri, beje, yra visiškai nereali) vadinamas ne viskiu, o „Scotch Malt Whisky Blended With Wheat And Barley Spirit. Spirit Drink“. Laužyti taisykles jiems sekasi ir, atrodo, patinka.

Kaip įprasta Compass Box, į šio gėrimo kūrimą buvo pažvelgta kūrybiškai, juolab jis išleistas švenčiant dešimtmetį bendradarbiavimo su „Stranger & Stranger“ reklamos agentūra. Viso išleista buvo vos 4802 buteliai.

Juveniles. Šis viskis pavadintas Paryžiuje esančio vyno baro Juveniles Bistrot à Vins garbei. John Glaser ir baro savininkas Tim Johnston į savo verslus žiūri panašiai, todėl abu puikiai sutaria nuo pat pirmo jų susitikimo ir kartu išleidžia jau nebe pirmą viskį.

„Juveniles susideda iš 4 salyklinių viskių: Strathmill, Clynelish, Glendullan ir Balmenach. Išleistas 14894 butelių tiražu.