The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Brandi naujiena iš Taivano
16075
post-template-default,single,single-post,postid-16075,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
Viskis Kavalan Virgin Oak

Brandi naujiena iš Taivano

Visi karšto klimato zonose veikiantys viskio gamintojai nuolat akcentuoja jose esančią aukštą temperatūrą ir jos įtaką viskio brendimui. Vienas puikiausių to pavyzdžių yra Taivanas ir ten itin sėkmingai veikianti King Car darykla, darantį Kavalan viskį. Jie butelių etiketėse niekada nerašo brandinimo laiko, nes jų atveju tai būtų tik skaičiai, neatspindintys butelio turinio. Dėl ypatingai aukštos temperatūros, viskiai jų sandėliuose bręsta 3 ar daugiau kartų greičiau nei pas jų kolegas Škotijoje ar Airijoje. Kaip pasakoja vis mus aplankantys daryklos atstovai, distilerijos darbuotojams leidžiama tik ribotą laiką būti viršutiniame sandėlio aukšte, nes dėl karščio iš statinių garuojantis viskis tiesiog tvyro ore.

Kaip jau minėjome, jie niekada butelio etiketėse nenurodo brandinimo laiko, tačiau kai kuriuose leidimuose jį galima atsekti pagal statinės numerį ir išpilstymo datą. Skaičuojant laiką pastebi, jog tie viskiai leidžiami dažniausiai tarp 6 ir 8 metų amžiaus. Taurėje jų aromatai ir skoniai atrodo itin koncentruoti ir turtingi, tarsi kelis dešimtmečius brandintuose europietiškuose viskiuose.

Praėjusių metų gale, itin ribotu tiražu pasirodė vienas naujas Kavalan leidimas – Kavalan Virgin Oak Selection Single Cask, brandintas naujo ąžuolo statinėje, kuri užpildyta buvo pirmais daryklos gyvavimo metais – 2006. Į butelius viskis buvo išpilstytas pernai ir pagal datas matyti, jog jam iki 12 pilnų metų pritrūko vos 5 dienų. Paragavę jo parodoje darėme viską, kad tik pavyktų bent keletą butelių atvežti į Lietuvą ir be galo džiaugiamės, kad mums tai pavyko! Tai išskirtinis, be galo įdomus ir retas viskis.

Keletą jų rasite tik mūsų The Whisky Shop by Duoklė Angelams.