The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Affinity – viskio ir kalvadoso mišinys
16090
post-template-default,single,single-post,postid-16090,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
Viskis ir kalvadosas

Affinity – viskio ir kalvadoso mišinys

Viskio meistrai iš Compass Box išleido naują savo kūrinį pavadinimu Affinity. Tai viskio ir kalvadoso mišinys – naujiena škotiško viskio pasaulyje.

Kompanijos įkūrėjas ir idėjų generatorius John Glaser pasakoja, kad namuose ir savo laboratorijoje su viskiu ir kalvadosu jie eksperimentavo jau kurį laiką. „Kartais iš pirmo žvilgsnio skirtingi dalykai, gali turėtų daug bendrų sąlyčio taškų ir jiems gali būti lemta būti kartu“ – sako jis.

Tiek Škotija, tiek Normandija, kurioje gimsta kalvadosas, yra šiaurės kraštai su vėsiu ir jūrišku klimatu. Vienas jų tradiciškai augina grūdus, kitas obuolius ir šie produktai dažnai susitinka kulinarijoje.

Salyklinis viskis su kalvadosu kartais turi bendrų aromato savybių – sodo vaisių natas. Dalis kalvadoso yra distiliuojama du kartus variniais distiliavimo puodais, taip pat kaip ir škotiškas salyklinis viskis. Kita savybė – šis Normandijos gėrimas yra brandinamas prancūziško ąžuolo statinėse, kuriose savo viskius dažnai brandina ir Compass Box.

Affinity 37,5 procento tūrio sudaro Christian Drouin Pays d’Auge kalvadosas. Likusią dalį sudaro Craigellachie, Clynelish, Dailuaine ir Teaninich salykliniai viskiai.

Viso buvo išleista 6028 šio gėrimo buteliai.