The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Svečias iš Teeling ir naujas daryklos viskis
16117
post-template-default,single,single-post,postid-16117,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
Teeling viskio degustacija

Svečias iš Teeling ir naujas daryklos viskis

Visada džiaugiamės sulaukę svečių. O kai svečiai atvyksta su dovanomis – džiaugiamės dar labiau. Praėjusią savaitę turėjome garbės priimti poną Darran Lovely, kuris yra Teeling viskio prekybos vadovas Europai. Teeling yra Airijos nepriklausomų viskių lyderis ir džiaugiamės puikiai besiklostančiais santykiais su šia kompanija.

Duoklė Angelams Teeling viskį Lietuvoje platina jau daugiau nei penkis metus. Per tą laiką šis prekės ženklas tapo matomas visoje šalyje, tiek prekybos tinkluose, specializuotose parduotuvėse, tiek barų bei restoranų lentynose ar privačiose viskio mėgėjų kolekcijose.

Pasaulyje darykla garsėja savo moderniu požiūriu į viskio kūrimą, kurio vedina ji drąsiai eina nepramintais takais ir vykdo netikėtus projektus. Ji bendradarbiauja su įvairiausiais kitų gėrimų gamintojais, pavyzdžiui, vyno, alaus, konjako, kalvadoso, keičiasi su jais statinėmis ir leidžia unikalius airiškus viskius. Puikiai visa tai iliustruoja praėjusiais metais įvykęs projektas tarp Teeling Whiskey ir Genys alaus bravoro Kaune.

Apdovanojimai įvairiuose konkursuose, kurių jie gauna ypatingai daug parodo, kad Teeling eina teisingu keliu, o vartotojai visame pasaulyje yra atviri naujovėms ir priima jas teigiamai. Iš visų daryklos apdovanojimų, labiausiai džiugina Teeling 24 YO sėkmė World Whiskies Awards 2019.

Bet grįžkime prie svečio vizito. Darran’o apsilankymo metu surengėme ragautuves, kurių metu turėjome progą paragauti dar net oficialiai neišleisto (oficialus pristatymas įvyks paskutinėmis liepos dienomis Airijoje) naujausio daryklos viskio leidimo – Teeling Single Pot Still Batch 3.

Šis viskis yra distiliuotas naujoje Teeling darykloje Dubline, o ši jo partija susideda iš viskių, brandintų naujo ąžuolo, chereso ir pirmo užpylimo burbono statinėse. Jam kurti naudota lygios proporcijos daigintų ir nedaigintų miežių.

Džiaugiamės turėję progą vieni pirmųjų pasaulyje paragauti šio viskio ir dar sykį dėkojame ponui Darran Lovely už jo vizitą bei istorijas ragautuvių metu.

Teeling viskio degustacija