The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Čekoslovakijoje distiliuotas viskis
16186
post-template-default,single,single-post,postid-16186,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
Czech whisky

Čekoslovakijoje distiliuotas viskis

Šiandien galime sutikti daug viskių, kurie daromi ne Airijoje ar Škotijoje – kitose Europos šalyse. Švedai jau kurį laiką garsėja savo viskiais, prie jų jungiasi kitos Skandinavijos šalys. Viskį daro vokiečiai, austrai, prancūzai, anglai ir daugelis kitų Senojo žemyno tautų.

Atsukus laiką keletą dešimtmečių atgal, viskio pasaulis buvo gerokai skurdesnis. Tiek leidžiamų gėrimų įvairumu, jų skoniais ir aromatai, tiek gėrimo geografija. Vartotojai buvo gerokai konservatyvesni ir bemaž visas viskis buvo daromas tradicinėse viskio šalyse.

Nepaisant to, bandymų daryti viskį buvo. Ne visi jie buvo sėkmingi ir plačiai žinomi, tačiau vienas žymiausių ir galbūt įdomiausių buvo dabartinėje Čekijos respublikoje, buvusios Čekoslovakijos teritorijoje, šaltojo karo pabaigoje.

Būdama po geležine uždanga, Čekoslovakija daugiausiai vartojo savo bei kitose Rytų bloko šalyse daromus gėrimus. Tačiau tai nesutrukdė, entuziastų dėka, paleisti salyklinio viskio daryklą. Jos pradžia yra laikomi 1984 metai, kai čekiško viskio tėvu tituluojamas Vaclav Sitner su savo kolegomis pradėjo eksperimentuoti Pradlo distilerijoje. Kitaip nei viskio startuoliai šiais laikais, Vaclav’as neturėjo galimybių aplankyti Škotijos ar Airijos distilerijų, pasimokyti iš jų, o viską turėjo daryti pats, remdamasis knygomis.

Viskis buvo pavadintas Hammerhead ir daromas naudojant čekiškus ingredientus. Tiek čekišką miežių salyklą, tiek iš čekiško ąžuolo daromas statines viskio brandinimui. Nugriovus Berlyno sieną, šalies rinka buvo užversta žymiausiai pasaulio viskiais, o vartotojai juos rinkosi gerokai mieliau nei vietinius gėrimus. Netrukus čekiško viskio distiliacija buvo sustabdyta.

2007 metais Stock kompanija įsigijo įmonę, kuri darė čekiškus gėrimus. Naršydami po įmonės sandėlius jie buvo maloniai nustebinti. Ten jie rado tūkstančius dulkes renkančių ir niekada neišpilstytų čekiškų viskių.

Hammerhead 25 YO yra vienas iš kelių leidimų iš šio likučio. Retas, įdomus, labai ribotas, distiliuotas prieš nugriaunant Berlyno sieną 1989 m.