The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Ragautuvės | Statinė – dieviškas indas
16191
post-template-default,single,single-post,postid-16191,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
Viskio degustacija

Ragautuvės | Statinė – dieviškas indas

Paskutinį lapkričio ketvirtadienį nusprendėme skirti vienai svarbiausių viskio gamybos temų: brandinimui ir tam naudojamoms statinėms. Viskio gamintojai teigia, kad brandinimas gali lemti net iki 80 procentų viskio skonio ir aromato, todėl dažnas jų verčiasi per galvą ieškodamas įdomių, kokybiškų ir istorijas turinčių statinių.

Kaip viskio gamintojai jas atrado? Iš kokios medienos jos daromos? Kokios yra tradicinės, kokios modernios? Ar jos naudojamos naujos ar prieš viskį jose laikoma kažkas kito? Kaip laikas ir temperatūra veikia jų turinį? Šiuos ir kitus svarbiausius klausimus nagrinėsime ragautuvių metu, ragaudami keturis skirtingai brandintus viskius ir vieną kokteilį.

Viskiai:

Bandwagon Original
Teeling Peated Imperial Baltic Porter
Tamdhu The Ten Series
Kavalan „Atrinkta ir išpilstyta Duoklė Angelams“

Vieta: The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams

Data: lapkričio 28 d., 18:30.

Bilietai: Bilieto kaina 20€. Juos galite įsigyti “The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams” darbo metu arba susisiekę su mumis čia: k.bingelis@duokleangelams.lt arba 867176308. Vietų kiekis ribotas, todėl kviečiame paskubėti.