The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Mitai ir legendos
16203
post-template-default,single,single-post,postid-16203,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Mitai ir legendos

Kiekvienas naujas Compass Box kompanijos viskio leidimas turi idėją. Jie niekada nieko nedaro šiaip sau. Kartais į savo viskio dirbtuves jie kviečiasi draugus, bičiulius ar kolegas su kuriais kuria gėrimus. Kartais jie savo leidimais nagrinėja įvairias viskio kūrimo temas, ieško naujų, neprimintų gamybos kelių, o kartais jie vėl grįžta prie škotiško viskio skaidrumo kampanijos.

Naujausias jų kūrinys: Myths & Legends. Kaip galima numanyti iš pavadinimo, šio riboto leidimo misija yra atkreipti dėmesį į keletą mitų ir legendų, kurie gyvi škotiško viskio industrijoje. Šį leidimą sudaro 3 viskiai, nagrinėjantys skirtingus mitus ir legendas.

Myths & Legends I

Gyvuoja mitas, kad single malt (vienos daryklos salyklinis viskis) yra absoliuti priešingybė blended (maišytam) viskiui. Tiesa tokia, kad ir single malt viskio gamintojai viskį maišo. Daryklose brandinimui naudojamos statinės viskiui suteikia skirtingus skonius ir aromatus, tad siekdami kompleksiškumo bei atkartoti prieš tai buvusias partijas, gamintoja skirtingų statinių turinį maišo tarpusavyje.

Myths & Legends I viską puikiai iliustruoja. Jis sukurtas maišant dvi skirtingų tipų statines iš Balblair distilerijos, kurios papildo viena kitos skonius ir aromatus. Tai single malt kategorijos viskis.

Myths & Legends II

Sekantis mitas kalba apie tai, kad regionas, kuriame viskis daromas apsprendžia jo skonį. Šio viskio leidimas yra sumaišytas iš vienos Glen Elgin viskio daryklos Speyside regione, tačiau tropinių vaisių ar vaško skoniai ir aromatai, pagal mitą, neturėtų būti būdingi šio regiono viskiams.

Iš tikrųjų, viskio skonį apsprendžia ne geografinė vieta, o daryklos darbo metodai, naudojamos statinės, brandinimo laikas ir sprendimai jį maišant.

Myths & Legends III

Trečias mitas skamba taip: viskiai iš žymių daryklų yra per daug brangūs maišymui. Pasak Compass Box, jei viskis yra įdomus, tai galima panaudoti kuriant kažką naujo ir dar įdomesnio. Savęs riboti dėl žinomo vardo nereikėtų ir tas niekada pono John Glaser nestabdė.

Myths & Legends III yra sumaišytas iš dviejų žymių salose esančių ir vienos žemyninėje dalyje esančios daryklos skirtingų statinių kompozicijos.