The Whisky Shop & Bar by Duoklė Angelams | Iš lentynų įdomybių
16219
post-template-default,single,single-post,postid-16219,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
Viskis Bunnahabhain

Iš lentynų įdomybių

Žinome, jog brandinimo laikas nėra svarbiausias dalykas viskyje. Klimatas, statinių dydis, kas statinėse buvo prieš tai ir kiti dalykai susideda į visumą ir lemia jo skonius bei aromatus. Tačiau kartais dideli skaičiai butelio etiketėje patraukia dėmesį ir priverčia pasigilinti į juos.

Bunnahabhain 40 YO Artist #9. Distiliuotas 1979, į butelius išpilstytas 2019. Tai vienos chereso statinės leidimas, iš kurios pavyko išpilstyti viso 306 butelius. Paprastai tokio tipo statinė talpina 500 litrų viskio, tad paskaičiavus išpilstytą kiekį, matome, kad per tuos metus iš statinės išgaravo gerokai virš pusės jos pradinio tūrio. Ženkliai nukrito ir viskio stiprumas – iki 46.7%.

Bunnahabhain darykla daugiausiai dėmesio skiria savo salai nebūdingiems viskiams. Nuo seno, Islay sala garsėja savo dūmo skonį ir aromatą turinčiais viskiai, tačiau Bunnahabhain pristato save, kaip „gentle taste of Islay“. Nors pastaraisiais metais ši darykla vis dažniau išleidžia ir dūminių viskių, tačiau daugiausiai ji vis dar daro durpėmis nerūkyto miežių salyklo viskius. Toks yra ir šis, 40 metų brandintas viskis.

Kaip ir kituose Artist serijos leidimuose, šio Bunnhabhain etiketėje rasite paveikslą.